У НБУ назвали ціну справи ПриватБанку для фінансової стабільності

У НБУ назвали ціну справи ПриватБанку для фінансової стабільності

МВФ може відкласти співпрацю з Україною у разі рішення судів на користь Коломойського

Рішення судів у справі про законність націоналізації "ПриватБанку", викликає занепокоєння не лише в Національному банку, але й у місії Міжнародного валютного фонду. Про це перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова сказала в інтерв'ю виданню "Голос Америки".

Рожкова нагадала, що "ПриватБанк" націоналізували у 2016 році, але не так давно було декілька рішень суду першої інстанції, які фактично підривають рішення про націоналізацію. Ці рішення ще не вступили в силу, бо НБУ подав апеляцію.

"Для місії це питання не просто "ПриватБанку" як такого, а питання нашої політики в фінансовому секторі й незалежності центрального банку. Перший транш в рамках програми 2015 року Україна отримала якраз за те, що Верховна рада підсилила незалежність центрального банку. Тож виникає дуже багато питань щодо цих рішень судів, які по суті підривають і нівелюють все, що було зроблено в межах співробітництва з МВФ", сказала Рожкова.

Відповідаючи на питання про те, як ці рішення можуть вплинути на подальшу співпрацю з МВФ, Рожкова заявила: "Вкрай негативно. Якщо апеляційний суд залишить ці рішення в силі, це буде мати швидкий негативний ефект на фінансовий сектор. По суті, це червона лінія для Міжнародного валютного фонду, тому що це перекреслює всі зобов'язання, які ми брали на себе як країна. І перекреслює дуже багато того, що вже зроблено. Тому це одне з ключових питань".

Перший заступник голови НБУ не виключає, що МВФ може відкласти співпрацю з Україною. "Такий ризик існує - рішення про продовження співпраці можуть відкладати знову і знову. А це за собою веде інші ризики для фінансової стабільності, тому на сьогодні іншої альтернативи, ніж продовження співпраці з МВФ, для нас просто не існує", - сказала вона.

Обсудить на форуме
Коментарі (0)
Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

my_format

  • Дозволені теґи HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
10 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.