12 березня – день Прокопія: традиції, обряди та прикмети

12 березня – день Прокопія: традиції, обряди та прикмети

Чому сьогодні не можна відмовляти у проханні?

12 березня православні християни вшановують преподобного Прокопія Декаполіта. У народному календарі дата отримала назву день Прокопія, Дорогоруйнівник, Прокоп перезимний.

Хто такий святий Прокопій?

Прокопій був візантійським монахом, проживав у VIII столітті в Константинопольському монастирі. Його учнем і сподвижником був Василь Сповідник. Коли почався період іконоборчого гоніння, їх кинули у в'язницю і піддали катуванням.

Обряди й традиції цього дня

З 12 березня зима остаточно передає кермо правління весні, сніг посилено тане, тому день і називається Прокіп перезимний. На Русі починався найбільш страшний період бездоріжжя, всі шляхи були в багнюці, на них і сани, і коні грузли, звідси друга назва дня - Дорогоруйнівник.

За традицією в день Прокопія ходять в баню, щоб попаритися і змити зимові проблеми з недугами, а весну зустріти оновленими і чистими. Якщо під час банних процедур ненавмисно об лавку вдаритися, значить, скоро на голову звалиться несподіваний прибуток.

Святий Прокопій протегує мисливцям і рибалкам, вони сьогодні сміливо відправляються в ліс і на річку. Інші займаються підготовкою до нового весняного сезону - чоловіки чинять інструмент, а жінки перебирають насіння.

Знахарі 12 березня проводять обряди, і заговорюють грязь від болю в суглобах.

Постарайтеся сьогодні нікому не відмовити в проханні

Наші предки вважали день Прокопія непередбачуваним, могло статися що завгодно - як хороше, так і погане.

Тому 12 березня двері будинку цілий день були відкриті для знайомих, друзів та родичів. Вважалося, хто сьогодні з проханнями звернеться, нікому відмовляти не можна.

Взагалі-то в інші дні теж треба людям допомагати. Якщо у них біда трапилася чи радість, потрібна моральна або матеріальна підтримка, і у ваших силах надати допомогу, то зробіть це обов'язково.

Адже іншого разу на їхньому місці можете опинитись ви, і дуже важливо знати, що є на світі люди, до яких можна звернутися і не отримати відмову.

Бувають випадки, коли людина переходить всі межі дозволеного, бачить, що її допомагають, і починає цим користуватися. Напевно у багатьох знайдуться такі приклади з життя.

Підвезли до роботи колегу, який живе по сусідству, і він тепер навіть не поспішає на громадський транспорт, а чекає щоранку вас у машини. Нова сусідка зайняла один раз сірники, вдруге борошна, а тепер занадилася за яйцями, рисом, пральним порошком і навіть пилососом.

У таких випадках вас ніхто не звинуватить у черствості, якщо навчитеся відмовляти у проханні. Дозволяти сідати собі на голову теж не потрібно.

А ще дізнайтеся, в чому можна відмовляти завжди, чого не варто віддавати з дому ні за яких обставин, навіть якщо вас будуть про це просити:

Віник. Він може покинути будинок тільки в тому випадку, коли більше не потрібен, стерся, поламався, прийшов в непридатність. Хто б не просив у вас віник, не давайте, з ним підуть щастя і фінансова стабільність.

Коштовності, прикраси, посуд, одяг, особливо взуття. Ці речі заряджені енергією свого власника. Запозичивши їх хоча б на час іншій людині, разом з ними ви віддасте щастя, здоров'я, благополуччя і успіх. Точно також надівши на себе чужі речі, можна разом з ними приміряти невезіння, чорну смугу та проблеми їх господаря.

Сіль. Вона є сильним магічним компонентом. Цей продукт категорично заборонено позичати під будь-якими приводами.

Народні прикмети 12 березня

Ті, хто тримає овець, поспостерігайте за їх поведінкою. Якщо вони лобами б'ються, буде сильний вітер.

Якщо 12 березня в лісі з'явилися перші проліски, пора розпочинати польові роботи.

Обсудить на форуме
Коментарі (0)
Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

my_format

  • Дозволені теґи HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.