День Європи в Європейському союзі відзначають 9 травня

День Європи в Європейському союзі відзначають 9 травня

День Європи заснований з метою більш тісного залучення громадян європейських країн в процес інтеграції.

Щороку 9 травня в ряді європейських країн, і в першу чергу — в країнах Європейського союзу (ЄС), на офіційному рівні відзначається День Європи (Europe Day).

Цей день був заснований з метою більш тісного залучення громадян європейських країн в процес інтеграції, а також покликаний просвіщати громадян держав-членів ЄС і людей в іншому світі про переваги такої організації, як Євросоюз.
До речі, в даний час існують два окремих Дня Європи. Так, перший день відзначається 5 травня за рішенням Ради Європи, починаючи з 1964 року, на честь його власного створення в 1949 році. А другий День Європи, який відзначається 9 травня, був офіційно затверджений Європарламентом в 2008 році і відомий також як «День Декларації Шумана». Оскільки відзначається в річницю «проголошення» Декларації Шумана (Плану Шумана).

9 травня 1950 року в своїй промові в Парижі міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман (Robert Schuman, 1886-1963) виступив з пропозицією об'єднати металургійну, залізорудну і вугледобувну промисловість Франції та Західної Німеччини. Реалізація цієї пропозиції згодом привела до створення Європейського об'єднання вугілля і сталі (ЄОВС), попередника Євросоюзу. Тому день 9 травня, в який Роберт Шуман від імені французького уряду оприлюднив свою пропозицію, зазначається сьогодні як День Європи, а сам Шуман вважається одним з батьків-засновників Європейського союзу.

В даний час Європейський союз (Євросоюз, ЄС) — економічне і політичне об'єднання 28 європейських держав.
На честь свята на вулицях багатьох європейських міст цих держав вивішуються прапори Євросоюзу і національні прапори. Інститути ЄС в Брюсселі і Страсбурзі проводять дні відкритих дверей, де організовують громадські інформаційно-пропагандистські заходи, європейські комісари і євродепутати проводять зустрічі з громадянами.

Крім офіційних, в цей день проводиться і багато розважальних заходів. На площах виступають відомі артисти, в культурних центрах відкриваються виставки, проводяться семінари та конференції для підвищення обізнаності про Євросоюз

Обсудить на форуме
Коментарі (0)
Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

my_format

  • Дозволені теґи HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.