Коли Вербна неділя 2019: прикмети та що не можна робити в це свято

Коли Вербна неділя 2019: прикмети та що не можна робити в це свято

Вербний тиждень припадає на період з 15 по 21 квітня, а Вербна неділя - на 21 квітня.
Вербна неділя - це свято, яке прив'язане до Великодня і завжди відзначається за тиждень до Світлого Воскресіння Христового. Вербна неділя 2019: коли Вербна неділя, або Вхід Господній в Єрусалим, - це перехідне свято, воно не має фіксованої дати, оскільки повністю залежить від Великодня. Відзначається воно рівно за тиждень до святкування Воскресіння Христового. Так, у 2019 році Вербна неділя, або Вхід Господній в Єрусалим, припадає на 21 квітня.
Вхід Господній в Єрусалим: історія свята Згідно з переказами, коли Ісус Христос в'їжджав у Єрусалим на віслюку, його жителі встеляли шлях Спасителя пальмовими гілками та зустрічали хвалебними вигуками "Осанна!". Це свято символізує визнання народом Ісуса Месією, а також вхід сина людського у рай. У деяких країнах жителі досі виходять у це свято на вулицю з пальмовими гілками. 
Але в Україні їх замінили на гілочки верби. Звідси й назва свята - Вербна неділя. Вербна неділя: традиції свята У Вербну неділю в усіх церквах проходить обряд освячення гілок верби, які після цього нібито мають магічні властивості. Освячені гілки віряни приносять додому і зберігають біля ікон.
Вербна неділя: прикмети й замовляння Наші предки вірили, що якщо вранці у Вербну неділю вбити в стіну кілок з верби, це позбавить людину усіляких страхів. Виходячи з церкви у Вербну неділю, люди один одного легко торкалися лозою, примовляючи: Не я б'ю — верба б'є, За тиждень — Великдень, Недалечко — червоне яєчко! Крім того, щоб не чіплялися хвороби, у цей день з'їдають по 9 бруньок верби. Існує і змова на кохання у це свято, коли зламані у Вербну неділю гілочки верби вдома перев'язують червоною стрічкою, примовляючи: "Вербний вузол моє кохання зв'яже. Поки вузол пов'язаний, ніхто моє кохання не розв'яже. Доти, поки верба за іконою лежати буде, доти мене раб Божий (ім'я коханого) не розлюбить, не забуде. Амінь". Що можна і не можна робити у Вербну неділю Як і в будь-який інше велике церковне свято, у Вербну неділю не можна займатися тяжкою фізичною працею. Але в цей день, як говорили наші предки, можна посадити кімнатну рослину: вона нібито принесе гроші тому, хто її саджав. Але якщо рослина зів'яне - бути людині бідною на все життя. Також є народна прикмета, що не можна розчісувати волосся у Вербну неділю - так можна накликати на себе неприємності. Пам'ятайте, що у Вербну неділю не можна лихословити й сваритися.

 

Обсудить на форуме
Коментарі (0)
Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

my_format

  • Дозволені теґи HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.