У Лівані встановлять погруддя української співачки Лідії Липковської

У Лівані встановлять погруддя української співачки Лідії Липковської

10 травня виповнилося 135 років з Дня народження видатної української співачки Лідії Липковської, чиє ім'я довгий час було забутим в українському контексті, і здебільшого приписувалося російській культурі.

Народилась Лідія Липковська у селі Бабин, Хотинського повіту, а тепер Кельменецького району Чернівецької області.

Хоча батьки не хотіли, щоб Лідія повторила долю її тітки – артистки Марії Заньковецької, їй судилося увійти в історію світової музики - примадонною найкращих сцен Західної Європи та Північної Америки. Іноземні музичні критики називали артистку “північною зіркою”, коли її сріблясте колоратурне сопрано звучало на сценах Гранд Опери, Ла Скали, Ковент-Гардена, і Нью-Йорк Метрополітен Опери.

1944 року відомий ліванський громадський діяч, інженер-архітектор за фахом, але музикант (віолончеліст) і диригент за покликанням - Алексіс Бутрос заснував Академію мистецтв, яка стала першою національною інституцією вищої освіти в Лівані.

Саме Бутрос запросив українську співачку Лідію Липковську стати професором Академії. Зрештою, “бейрутська історія” у біографії Лідії Липковської довгий час була однією із найбільших загадок.

За час останніх років стараннями Надзвичайного та Повноважного посла України в Лівані Ігоря Осташа розпочалось активне відродження пам'яті про українську артистку, пожвавлення у справі популяризації імені Лідії Липковської.

Вже цього року українські та ліванські глядачі побачать маловідомі сторінки спільної українсько-ліванської культури на широких екранах, серед яких - маловідомі віхи життя та творчості Лідії Липковської.

8 травня під патронатом Міністерства культури Лівану та за сприяння Посольства України у Лівані в ALBA (Ліванська академія мистецтв) відбулося урочисте відкриття Фестивалю Української культури в Ліванській Республіці. Офіційне відкриття Фестивалю почалося з вітального слова Надзвичайного та Повноважного Посла України в Лівані Ігоря Осташа, директора департаменту античності Міністерства культури Лівану С. Хурі та декана ALBA Андре Бекхазі.

Під час свого виступу Посол України в Лівані Ігор Осташ наголосив, що урочистий захід в “Альбі” приурочений до 135-річчя з Дня народження відомої світової оперної співачки Лідії Липковській та зазначив, що з метою увічнення пам'яті та її викладацької діяльності в Ліванській академії мистецтв, Посольство України в Лівані запросило в травні до Бейруту українського скульптора Михайла Горлового, який займатиметься виготовленням погруддя Оперній Діві.

Декан Ліванської академії мистецтв Андре Бекхазі, у свою чергу, відповів, що для нього і для всієї академічної спільноти є великою честю, що видатна українська оперна співачка викладала в першому ліванському університеті мистецтв. Вже наступного місяця планується презентація та встановлення погруддя Лідії Липковської в мистецькому музеї “Альби”. Сторони також домовилися про підписання Угоди про співпрацю між Ліванською академією мистецтв та Київською Академією мистецтв. Декан “Альби” підкреслив, що для нього підписання такої Угоди є великою честю.

Обсудить на форуме
Коментарі (0)
Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

my_format

  • Дозволені теґи HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
10 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.