У Софійському соборі Києва скасовують богослужіння

У Софійському соборі Києва скасовують богослужіння

В соборі починаються реставраційні роботи.

Софійський собор найближчим часом буде недоступний для богослужінь, оскільки в ньому починаються реставраційні роботи. Про це повідомила прес-служба Міністерства культури в Facebook.

Відзначається, що реставраційні роботи, згідно технологічних вимог, будуть проводитися в теплу пору і розпочнуться з 18 березня.

"У зв'язку з цим ми змушені констатувати, що богослужіння 7 квітня 2019 в соборі Святої Софію в Києві не відбудеться", - йдеться в повідомленні.

"В 2019 році на I ярусі в центральній частині Софійського собору передбачено встановлення риштувань для інспектування мозаїк, фресок і олійного живопису для подальшої їх реставрації. Також планується проведення модернізації системи мікроклімату Собору і реконструкція інженерних систем електроосвітлення, пожежної та охоронної сигналізації, встановлення системи відеоспостереження", - йдеться в повідомленні.

"У план робіт на поточний рік внесено роботи по археологічному дослідженню раніше виявлених історичних фрагментів внутрішнього оздоблення собору з пристроєм зондажей. Роботи будуть проводитися в теплу пору року згідно відповідних технологічних рекомендацій", - повідомили в Мінкультури.

Встановлення системи контролю мікроклімату Софійського собору заплановано за рахунок грантових коштів ЮНЕСКО. Розроблено та планується до реалізації проект влаштування гідроізоляції цоколя та водовідведення.

"Сьогодні експлуатація пам'ятника здійснюється в складних інженерно-геологічних і екологічних умовах, в умовах вібраційно-шумового навантаження, неконтрольованої сучасної забудови та небезпечної експлуатації сильно зношених інженерних мереж в місті-мегаполісі", - підкреслили в Мінкультури.

Обсудить на форуме
Коментарі (0)
Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

my_format

  • Дозволені теґи HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.