Сонячна енергія стане ще доступнішою

Сонячна енергія стане ще доступнішою

Сьогодні енергія сонця доступніше, ніж ніколи.

Сьогодні енергія сонця доступніша, ніж ніколи. Такої думки дотримується співробітник Інституту відновлюваної енергетики НАН України Мухуб Бенменні. Спеціаліст відомства вважає, що сонячна енергія вигідна серед відновлюваних джерел ще й тому, що вона проста в експлуатації.

"Якщо взяти 5 років тому, то собівартість 1 кВт потужності сонячної станції складала близько 4 тисяч доларів. Зараз це коштує 600-800 доларів. Такий спад цін пояснюється тим, що технології розвиваються, а конкуренція у виробничому напрямку зростає", - пояснює фахівець.

Коментуючи можливі варіанти застосування альтернативних енергоджерел в поселенні для переселенців під Києвом за проектом "Громади майбутнього", експерт радить саме сонячні станції. "Сонячна енергія дуже проста в експлуатації. Вона не потребує якихось додаткових досліджень перед установкою. Сонце доступне скрізь у відкритому середовищі. Сонячні модулі не вимагають ніякої механіки, на відміну від інших джерел енергії", - говорить Бенменні.

На його думку, також дуже важливо, що сонячна енергія ніяк не шкодить навколишньому середовищу і здійснюється протягом року, незалежно від погодних умов. "Сонячні панелі можна ставити скрізь, незалежно від регіону, а сонячні батареї працюють і виробляють енергію навіть тоді, коли ми не бачимо сонця, і взимку теж", - зазначає він.

Через похмуру погоду потужність сонячних станцій значно нижча. Але це проблема усіх відновлюваних джерел енергії, які залежать від природних факторів. Виходом є акумулювання "зеленої" енергії, що зараз дуже дорого. Але це лише питання часу, переконаний експерт.

Обсудить на форуме
Коментарі (0)
Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

my_format

  • Дозволені теґи HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.