У Китаї знайдений динозавр з крилами летючої миші

У Китаї знайдений динозавр з крилами летючої миші

Цей вид динозавра жив на території сучасного Китаю.

Група китайських палеонтологів під час планових розкопок в провінції Ляонін виявила скам'янілості нового роду і виду невеликих динозаврів з сімейства Скансоріоптерігіди.

У динозаврів були перетинчасті крила, як у сучасних кажанів. Ця знахідка доводить, що еволюція "експериментувала" з різними типами крил у динозаврів.

Нагадаємо, що Скансоріоптерігіди (Scansoriopterygidae) — динозаври середньою вагою близько 200 грамів, найдрібніший представник сімейства, Scansoriopteryx heilmanni, в довжину досягав лише 16 сантиметрів.

Назва родини походить від родового назви Scansoriopteryx, утвореного від поєднання латинського слова scandere (сходити, підніматися) і грецького слова — pteryx (перо, крило).

Також відомо, що у Scansoriopteryx були характерні для птахів анатомічні особливості: подовжені передні кінцівки, кістки зап'ясть у формі півмісяця, лапи, пристосовані для сидіння на гілках.

Чотири роки тому в Китаї палеонтологи знайшли ще один рід і вид таких динозаврів, Yi qi («дивне крило»), який, на відміну від родича, мав шкірясті перетинчасті крила і, мабуть, міг не тільки лазити по деревах, але і планувати, і навіть літати.

Yi qi на момент відкриття був єдиним тероподом з такими крилами.

Але нещодавно фахівці з Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології Китайської академії наук описали ще одного представника сімейства, Ambopteryx longibrachium.

У цього динозавра також були перетинчасті крила, і ще шилоподібна кістка (styliform bone), підтримуюче крило. Від Yi qi його відрізняють більш широкі кістки передніх лап, які набагато довше задніх.

Попередній аналіз останків показав, що динозавр, що мешкав 163 мільйони років тому, був дорослою особиною. Довжина тіла становила не менше 32 см, а маса тіла близько 300 грамів.

Обсудить на форуме
Коментарі (0)
Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

my_format

  • Дозволені теґи HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
15 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.