В NASA випробували вертоліт для польотів на Марсі

В NASA випробували вертоліт для польотів на Марсі

У 2021 році Mars Helicopter відправиться на Червону планету.

Ще січні цього року команда вчених NASA протестувала Mars Helicopter в марсіанському середовищі. Потім вертоліт відвезли до Lockheed Martin Space, щоб перевірити його сумісність з кріпленнями на марсоході, який буде везти безпілотник.

Цей марсіанський вертоліт не має жодних наукових інструментів. Його мета — підтвердити, що в розрідженій марсіанській атмосфері (щільність якої складає всього 1% від земної) можна літати за допомогою силової установки. Mars Helicopter фактично являє собою безпілотник з одним пропелером зверху. Управляти ним будуть оператори з Землі. Mars Helicopter також має камеру, здатну забезпечити кольорове зображення з високою роздільною здатністю. Це створено, щоб перевірити придатність нової технології для зйомок марсіанської поверхні з висоти пташиного польоту.

Майбутні місії на Марс можуть залучити гелікоптери другого покоління, які вже зможуть перевозити наукові інструменти. Вони могли б досліджувати раніше не відвідані або важкодоступні місця, такі як скелі, печери і глибокі кратери, діяти як розвідники для людських екіпажів або переносити невеликі вантажі з одного місця в інше. Але перш ніж це станеться, перша модель Mars Helicopter повинна довести, що це можливо.

В Lockheed Martin перевірили вертоліт і його кріплення з марсоходом, щоб переконатися, що електричні з'єднання і механізми щільно прилягають один до одного. Конструкцію протестували на вібростійкість, щоб упевнитися, що вона витримає моменти зльоту і посадки. Також вертоліт піддали впливу низьких температур (близько мінус 129 °C), які він зазнає при перельоті до Марса.

Mars Helicopter запустять до Червоної планети разом з марсоходом проекту «Марс-2020» на ракеті United Launch Alliance Atlas V в липні 2020 року з мису Канаверал, штат Флорида. Коли він приземлиться в кратері Іезеро 18 жовтня 2021 року, то стане першим космічним апаратом в історії планетарної розвідки з можливістю точного налаштування точки свого приземлення під час посадки.

Обсудить на форуме
Коментарі (0)
Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

my_format

  • Дозволені теґи HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 13 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.