Винайдена ефективна вакцина проти агресивного раку

Винайдена ефективна вакцина проти агресивного раку

Вчені підвищили активність імунітету проти лімфоми.

Дослідники Школи медицини Маунт-Синай (США) розробили новий метод імунотерапії раку, який допомагає зупинити розвиток особливо агресивного і важко виліковного раку крові. Про це повідомляє видання Science Alert.

В основі методу лежить крос-презентація антигену. Під час звичайної презентації імунні клітини, звані дендритними клітинами, які захоплюють антиген (чужорідний компонент) та подають його Т-лімфоцитам, в результаті чого останні починають розпізнавати антиген і атакують носії останнього. Антиген видається спільно з молекулами комплексу гістосумісності (MHC) на поверхні дендритних клітин. Внутрішньоклітинні антигени зазвичай знаходяться у зв'язці з MHC класу I, а позаклітинні — з MHC II класу.

При крос-презентації внутрішньоклітинні антигени представляються як позаклітинні. Для терапії важковиліковного різновиду раку крові — неходжкінської лімфоми — дослідники використовували ряд стимуляторів. Один з стимуляторів змушує дендритні клітини мігрувати до злоякісних тканин, а інший сприяє поданню антигенів, які в даному випадку є розпізнавальними знаками лімфоми.

У випробовуванні вакцини взяли участь 11 пацієнтів на пізніх стадіях прогресування раку. В результаті терапія посилила активність Т-лімфоцитів і викликала імунні реакції далеко від місця вакцинації. Крім того, експерименти на мишах продемонстрували збільшення ефективності процедури при комбінуванні з методом інгібування контрольних точок. Частка ремісії захворювання в цьому випадку підвищилася з 40 до 80 відсотків.

Імунними контрольними точками називають сполуки, які перешкоджають активації Т-лімфоцитів. Вони необхідні для запобігання атаки імунних клітин на власні тканини організму. Однак їх наявність ускладнює боротьбу з раковими пухлинами.

Обсудить на форуме
Коментарі (0)
Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

my_format

  • Дозволені теґи HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
11 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.