Зелений чай: що відомо науці про цей напій

Зелений чай: що відомо науці про цей напій

У зеленому чаї понад півтори тисячі різних речовин, велика частина з яких дуже корисні для організму.

Вчені вже дізналися дуже багато про склад зеленого чаю. Важко уявити, але в цьому популярному по всьому світу напої більше півтори тисячі різних речовин. Наприклад, в зеленому чаї може бути до 20 різних мінералів – склад дещо відрізняється залежно від регіону і умов, при яких була вирощена рослина.

Особливо цінними вчені вважають антиоксиданти. У зеленому чаї їх дуже багато, але є особливі флавоноїди, які називаються катехіни. Це найсильніші антиоксиданти, які, крім чаю, є в полуниці, броколі, шпинаті і моркві. Катехіни справляються із запаленнями в десятки разів ефективніше, ніж інші, більш поширені антиоксиданти. Крім того, в зеленому чаї є антиоксидант галлат епігаллокатехіну, який, як показали дослідження, сприяє спалюванню жиру. Ніякої магії – зайві кілограми не розчиняться за лічені секунди, але жировий метаболізм буде нормалізований.

Експерименти з тваринами показали, що зелений чай може знижувати вираженість симптомів при ревматоїдному артриті, завдяки антиоксидантам, що сприяє зниженню больових відчуттів у суглобах. Чай допомагає боротися з гіпотонією і позитивно позначається на активності мозку. Під час експерименту добровольці не тільки краще справлялися з завданнями після прийому екстракту зеленого чаю, але ефект поліпшення роботи мозку був зафіксований за допомогою магнітно-резонансної томографії.

Однак є і дослідження, які показують, що чай не завжди корисний. Зокрема, було виявлено, що зелений чай може погіршувати всмоктування заліза, так як деякі антиоксиданти можуть з ним зв’язуватися. Є також дослідження, які показують несумісність чаю і ліків від гіпертонії і справа не тільки в змісті кофеїну, свою роль грають і інші речовини.

Обсудить на форуме
Коментарі (0)
Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

my_format

  • Дозволені теґи HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.